Narzędzia ułatwień dostępu
Zamknij
Większa czcionka
Większe odstępy między literami
Większe odstępy między wyrazami
Większa interlinia
Kontrast
Jasność
Nasycenie kolorów
Sepia
Odwróć kolory
Skala szarości
Wyróżnij linki
Wyróżnij nagłówki
Czcionka przyjazna dla dysklektyków
Wyłącz animacje
Ukryj zdjęcia
Zresetuj ustawienia

"Widzisz, wspierasz, pomagasz" - Kampania informacyjna

Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu po raz kolejny organizuje obchody z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Poprzez kampanię chcemy wesprzeć rodziców dzieci ze spektrum zaburzeń, którzy na co dzień borykają się z niezrozumieniem i stygmatyzacją. Zależy nam, aby pokazać, że często „dziwne” i niezrozumiałe dla otoczenia zachowania dzieci z autyzmem nie są kwestią wychowania, a są wynikiem ich deficytów i zaburzeń w różnych sferach rozwoju.

We wtorek 4 kwietnia 2023 roku ruszamy z kampanią „Widzisz, wspierasz, pomagasz”. Tego dnia w naszej placówce odbędzie się festyn dla uczniów oraz zajęcia muzykoterapii, a także spotkanie z Młodzieżową Radą Miejską.

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 roku odbędzie się lekcja otwarta dla uczniów szkół średnich „Za – ukryty i tajemniczy – jestem obok Ciebie”.

We wtorek 18 kwietnia 2023 roku odbędzie się Konferencja dla nauczycieli z przedszkoli oraz szkół podstawowych. W tym dniu odbędą się dwa szkolenia „Niebieski mózg – co tam się dzieje”?, oraz „Spektrum i jego tajemnice”.

Dnia 20 kwietnia 2023 roku odbędą się warsztaty dla rodziców Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych „Trudne zachowania – pozytywne podejście. Rodzicu jak możesz radzić sobie z zachowaniami trudnymi”.